Категорії

13 інструментів в арсеналі справжнього велосипедиста

13 інструментів в арсеналі справжнього велосипедиста


    Після покупки велосипеду так чи інакше приходить час його доглядати, а кожен власник у міру вільного часу і коштів вибирає хто і як стежитиме за технічним станом його веломашини. На вибір у вас є спеціалізовані майстерні або купівля власного інструменту для ремонту велосипеду в домашніх умовах. Перший варіант дорожчий, особливо якщо ви їздите багато, зате якість виконаних робіт завжди на професійному рівні. Другий варіант, якщо не брати до уваги бюджет на закупівлю необхідного інвентарю, трохи дешевше. Також у разі наявності власного велоінстурменту ви не прив'язані до режиму роботи майстерні та потреби тягнути напівживий велосипед через половину міста, а то й області. У цій статті ми розповімо про 13 найнеобхідніших інструментів в арсеналі кожного велосипедиста.

    Інструмент для ремонту велосипеду - список:

 1. Набір шестигранних ключів – необхідна річ у господарстві будь-якого велосипедиста, адже більшість компонентів на велосипеді зафіксовано за допомогою болтів під шестигранні ключі. Бажано мати максимальний вибір, адже хто знає, який апгрейд ви задумали. У велосипедах зустрічаються болти з голівками під шестигранники розмірами: 1, 1.5, 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8, 10 мм. Найбільш крихітними ключами регулюються гальмівні ручки або каліпери (гідравліка або механіка), розміри 2, 2.5, 3 – застосовуються в замках гріпс, веломигалках та кріпленнях комп'ютерів. Шестигранник 4мм – найчастіше цим ключем фіксуються болти керма та виносу, а також додаткових аксесуарів у вигляді крил або багажника. Шестигранник 5мм використовується для регулювання гальм та перемикачів трансмісії, зокрема фіксація троса перемикання та гальм, гальмівних колодок (V-br), гальмівного каліпера (дискові гальма), корпусу перемикача до рами. Шестигранниками розміром 6, 8 та 10мм кріпляться більш навантажені вузли, такі як педалі, шатуни та ін.
 2. Мультитул - компактний і простий набір найнеобхідніших ключів, викруток, а іноді й повноцінна майстерня, яка здатна вміститися в кишеню або підсидільну сумку. Найнеобхідніші елементи для кожного мультитула: шестигранники 4, 5, 6мм, хрестова та плоска викрутка. Цього достатньо, щоб зробити не тільки регулювання гальм або трансмісії, але й зробити дрібний ремонт у польових умовах. У природі існують версії з інтегрованим витискачем ланцюга, бортувальними лопатками і навіть плоскогубцями. Але потрібен такий набір тільки в далекому поході і лише тим, хто зможе зробити складні операції з велосипедом.
 3. Вичавка ланцюга - допоможе без проблем змінити ланцюг, що зносився, або роз'єднати його для заміни чи зняття перемикачів. Також іноді трапляються розриви ланцюга і щоб його полагодити потрібен цей інструмент для видалення розірваної ланки. Вичавки буваєють стандартні (частіше підходять для дому або майстерень) і компактні, які ви можете взяти з собою в подорож.
 4. Насос стаціонарний - незамінний помічник вдома. Адже навіть якісна камера або шина має мікропори, через які повітря з часом виходить. Що вже казати коли вам потрібно замінити покришку або стався прокол. У такому випадку стаціонарний велонасос допоможе за лічені секунди накачати необхідний тиск. Бувають моделі з манометром (шкала для вимірювання тиску) та звичайні, де ви навпомацки регулює кількість накачаного повітря.
 5. Компактний насос – ще одна деталь, яку необхідно возити з собою завжди. Адже від проколів ніхто не застрахований, а тягти велосипед за кілька кілометрів (якщо пощастить від'їхати недалеко) ніхто не хоче. Компактні велонасоси дозволяють зробити ремонт камер і повернутися в стрій за лічені хвилини, але над накачуванням колеса доведеться попітніти.
 6. Бортувальні лопатки - як і компактний насос з латками повинні бути завжди при вас. Вони допоможуть урятувати ваші пальці, нігті, а також камеру від пошкоджень під час розбирання колеса. М'який пластик не пошкоджує камеру та обід колеса  (на відміну від викруток), при цьому має зачіпки для зручної роботи двома руками. Рекомендується мати пару лопаток.
 7. Вимірювач ланцюга - цей інструмент дозволить стежити за станом ланцюга та вчасно змінювати його, що позитивно позначиться на стані та збільшить ресурс передніх та задніх зірок велосипеду.
 8. Хлист – нехитрий ключик, найчастіше виглядає як металева шина (ручка) та шматок ланцюга. З його допомогою можна відкрутити локрінг касети, адже у бік відкручування вона обертається вільно.
 9. Зйомник касети - як і попередній велоінструмент допоможе зняти з заднього колеса касету для заміни чи інших операцій. Також цей ключ підходить для кріплення гальмівних роторів стандарту Centre Lock.
 10. Ключ для спиць - криві колеса нікого не потішать, але за допомогою інструменту для натягу шприхів ви навіть без особливого досвіду зможете вирівняти вісімки. Шприхові ключі бувають різних розмірів і цей момент залежить насамперед від вашого велосипеду. Бувають і універсальні варіанти, в яких представлені практично всі розміри, але вони більше підходять тим, хто має більше одного велосипеду.
 11. Щипці для троса та обмотки тросів – тим хто їздить багато часто доводиться міняти найнеобхідніші елементи для управління трансмісією та гальмами – троси та обмотки. Троси розтягуються, обмотки стираються, а обережно їх перекусити можна лише спеціальним інструментом. Щипці для тросів і обмоток дозволяють зробити рівний надріз, не розтріпуючи трос і не загинаючи отвір в обмотці.
 12. Викрутка хрестова і плоска - цей вид інструменту можна знайти в будь-якому будинку, головне, щоб розмір підходив. У велосипеді хрестовою та плоскою викруткою регулюють перемикачі, а саме їхні крайні положення. Також фіксуються різноманітні дрібні аксесуари (комп'ютери, мигалки, катафоти).
 13. Гайкові ключі 8, 9, 10, 12, 15мм – це найпоширеніші розміри гвинтів і гайок, якими кріпляться багажник, крила, катафоти, підніжка, педалі та ще багато корисних аксесуарів. Часто такі розміри ключів зустрічаються у бюджетних велосипедах замість шестигранників.

    Як бачите, перелік інструментів та ключів для ремонту велосипеду в домашніх умовах не такий вже й великий. Не обов'язково закуповувати дорогий професійний інвентар, достатньо аматорського набору середньої якості. Цей перелік підходить для гірського, шосейного, гібридного та міського типів велосипедів. Загляньте в розділ з велоінструментом, у нас ви знайдете багато корисних речей ;) А якими інструментами для ремонту велосипедів користуєтеся ви самі? Розкажіть нам у коментарях, і ми додамо їх до списку найнеобхідніших!

Теги: Park Tool,Ice Toolz

Товари, які вас зацікавлять

Варто прочитати

Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані

Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

ПриймаюПолітика