Категорії

Швидкість велосипеду - середня та максимальна

Швидкість велосипеду - середня та максимальна


    Швидкість велосипеду, напевно найважливіший параметр, який цікавить будь-яку людину, що стала на велосипедну стежку. Часто покупці використовують цей показник навіть при виборі велосипеду. Але дати чітке пояснення яка швидкість того чи іншого велосипеду дуже складно - занадто багато факторів, що впливають на дане визначення.

    Навіть якщо ви запитаєте досвідченого велосипедиста або професійного спортсмена, то швидше за все отримаєте відповідь, що складається з розпливчастих персональних даних. Адже цей параметр залежить від багатьох умов. Важливий тип велосипеду (його вага, рівень обладнання), покриття, швидкість та напрямок вітру, вага, зростання та фізична підготовка наїзника. Ну і найголовніше – а яка швидкість велосипеду вас цікавить? Середня, максимальна, а може, поточна? Давайте розберемо все по кісточках.

    Що таке поточна швидкість велосипеду?

    Тут все просто – це показник швидкості пересування велосипеду у момент їзди на ньому. Усе.


    Яка середня швидкість велосипеду?

    Свою середню швидкість можна легко вирахувати без спеціального обладнання чи складних математичних обчислень. Найпростіший спосіб - засікти рівно одну годину і подивитися яку відстань ви зможете подолати. Отриманий результат буде вашою середньою швидкістю. Але якщо бути точним – то середня швидкість – це відношення відстані, яку проїхав велосипедист, до часу, затраченого на поїздку.

    Цьогорічним рекордсменом (з 7 червня 2015 року) з найвищим показником середньої швидкості є Бредлі Віггінс із Великої Британії. Він проїхав 54.526км за 1 годину на спеціальному критому велодромі, де відсутній зустрічний вітер, а покриття має постійний рельєф та якість.

    Що ж до простих велосипедистів, то вони здатні підтримувати середню швидкість на рівні:

 • 30-35 км/годину на шосейному велосипеді;
 • 18-20 км/год. середня швидкість велосипеду в місті;
 • 10-15 км/год. середня швидкість гірського велосипеду.


    Рекорд швидкості на велосипеді

    Людина, така істота, досягаючи якогось певного рекорду, їй завжди хочеться його покращити. Швидкісні рекорди на велосипеді не є винятком. Побити їх намагаються абсолютно різноманітними способами – від застосування нестандартних технічних рішень у самому велосипеді до використання допінгу велосипедистами.

    Виділимо найвидатніші рекорди швидкості, яких досягли велосипедисти:

 • максимальна швидкість рівного в аеродинамічній капсулі - 133.28км/год;
 • 222км/годину при їзді на велосипеді з гори;
 • максимальна швидкість повітряної кишені спеціального автомобіля 268км/час;
 • 333 км/год на велосипеді з реактивним двигуном;

    На якому велосипеді швидкість вища?

    Найшвидкіснішим серед серійних екземплярів вважається шосейний тип велосипедів, оскільки він максимально заточений під швидку їзду. Але ви повинні пам'ятати золоте правило – їде не велосипед, а велосипедист. Дуже велику роль грає фізична підготовка вершника і якщо вона шкутильгає, вас з легкістю може обігнати дідусь на іржавій "Україні".


    Чим вимірюється швидкість велосипеду?

    На початку використовувалися аналогові прилади, що проводяться рухом велосипеду і мають принцип роботи автомобільного спідометра. Але з еволюцією цифрових технологій з'явилися спеціальні електронні пристрої (велокомп'ютери). А з розвитком сучасних смартфонів стало можливим вимірювання швидкості велосипеду за допомогою використання додатків-трекерів. Який із них кращий?

    Велокомп'ютер – найточніший метод визначення швидкості. Велосипедний комп'ютер вираховує показники швидкості вашого велосипеду використовуючи довжину кола колеса та кількість його обертань у певний проміжок часу – мінімальна похибка. Недоліком даного девайсу можна назвати відсутність достатньої кількості пам'яті для збереження ваших результатів. Велокомп'ютер – це компактний засіб діагностики швидкості велосипеду, який не вимагає зарядки, займає мало місця і важить зовсім небагато.

    Смартфон та програма GPS трекер - дозволяє вимірювати не тільки швидкісні показники, але й значення перепаду висот. Важливою функцією є можливість запису маршруту, на ньому будуть відзначені перепади швидкості на різних ділянках. Ви також можете оцінити свій маршрут та поділитися ним зі своїми друзями. Мінус – трохи розмиті дані на виході, оскільки сигнал губиться.

    Як підняти показники максимальної чи середньої швидкості?

    Навряд чи ви захочете побити рекорд швидкості на велосипеді, поставлений яким-небудь олімпійським чемпіоном, але покращити свої персональні досягнення ви зможете застосувавши кілька корисних порад:

 1. Використовуйте максимально гладкі та тонкі шини, вони мають менший опір коченню;
 2. Збільште тиск повітря в камерах до максимальної позначки (її ви зможете знайти на боці покришок);
 3. Велику роль відіграє якість обладнання вашого веліку. Якщо хочете досягти видатного результату – вам потрібен якісний велосипед. В першу чергу - легкі та накатисті колеса;
 4. Позбавтесь або мінімізуйте амортизацію підвіски, адже вона з'їдає левову частку ваших сил;
 5. Знизьте аеродинамічний опір - прийміть якомога нижчу та зручну посадку;
 6. Одягайте спеціальний велодяг, він не сковує рух, добре відводить вологу та температуру від вашого тіла, в результаті роблячи вас продуктивнішим;
 7. Постійно тренуйтесь. Саме регулярна їзда на велосипеді дозволить підвищити ваші швидкісні показники, поступово піднімаючись вище та вище;

Варто прочитати

Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані

Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

ПриймаюПолітика