Категорії

40 головних причин сісти на велосипед (на все життя)

40 головних причин сісти на велосипед (на все життя)


    Навчитися їздити на велосипеді варто кожному. Це так само просто, як... ну, як їздити велосипедом. І головне, навчившись їздити, ви вже ніколи не розучитесь.

    Майже всі ми вчилися кататися у дитинстві. Багато хто напевно зберігає спогади про свій перший велосипед: довгі літні ігри з друзями, прогулянки з батьками в парку, поїздки до школи... Хтось продовжує їздити все життя, і навіть похилий вік їм не перешкода. Інші ж закидають велосипед, ледве пересівши за кермо автомобіля. Але що я вам скажу. Ніколи не припиняйте їздити велосипедом. Я серйозно. Всі мають свої причини перестати, не переставати або навіть не починати, але насправді для кожного знайдеться чимало причин осідлати велосипеди та привчитися їздити щодня.

    Деякі з них очевидні, інші не настільки. Якщо ви хочете заощадити гроші, маєте намір зрештою схуднути або навіть збираєтеся зробити світ навколо себе трохи кращим, сорок причин, які ви зараз прочитаєте, пояснять вам, чому на цьому світлому шляху у вас має бути металева трубка між ногами та педалі під ними.

    Причини.

    1. Це дуже корисно для вашого серця. Почнемо з найочевиднішого. Щоб відчути користь від їзди на велосипеді, необов'язково брати участь у ралі на гірських велосипедах за поганої погоди або вичавлювати сім потів на тренуваннях. Достатньо накрутити 33 кілометри на тиждень, щоб знизити ризик коронарної недостатності на 50%. Уявіть, навіть такій неспортивній, обтяженій зайвою вагою особистості на середині свого четвертого десятка, як автор цих рядків 4 роки тому, вдавалося здолати цю відстань за дві з невеликою годиною.


    2. Це зміцнить вашу імунну систему. Поїздки на велосипеді забезпечують нормальне фізичне навантаження, що дає сили організму справлятися з застудами та сезонними інфекціями швидше, ніж якби ви залишалися домосідом. З погляду еволюції, ми пристосовані до постійної фізичної активності.

У масштабах історії людства перехід до осілого способу життя стався буквально вчора. Зрештою, зад у нас з'явився раніше, ніж ми додумалися пхати під нього крісло. Так що розсіджуватись у кріслі для нас неприродно! Людина тим здоровіша, що більше вона рухається.

    3. Велосипед - економний засіб пересування. Це чудовий спосіб витратити гроші на щось важливіше. Нема чого витрачатися на проїзд чи бензин, коли на роботу можна приїхати на велосипеді. Крім усього іншого, він позбавляє необхідності слухати безглузді радіопередачі з новинками, що набили оскому, перебивками, через які ніколи не можна нормально дослухати улюблену пісню.

    4. Автомобіль прослужить довше. Я не шуткую. Для коротких подорожей краще брати велосипед. Чим частіше ви на ньому їздите, тим менше навантаження на автомобіль. Через часті короткі поїздки термін експлуатації двигуна скорочується. Часте включення і вимикання двигуна призводить до того, що моторну олива недостатньо нагрівається і погано змащує деталі, що рухаються, тому вони швидше зношуються.

    5. Збережіть товарний вигляд вашого автомобіля. Чим менше ви їздите автомобілем, тим менше шансів побити або подряпати його — нехай він довше залишиться новеньким і чистеньким. А коли надумаєте його продавати, невеликий пробіг збільшить його вартість. Цілком резонно, якщо подумати.

    6. Найкращий спосіб заробити на автомобілі – продати його. Я розумію, що ідея змінити автомобіль на велосипед звучить смішно, але, може, варто подумати, чи вам так потрібна машина, особливо якщо ви нею не дуже часто користуєтеся або їздите тільки на роботу. А ще можна заощадити на автомобільній страховці, податку, обслуговуванні та ремонті. До речі, якщо на те вже пішло, підтримувати в робочому стані велосипед набагато дешевше, ніж автомобіль.

    7. Продати один автомобіль... Що, знову про машину? Саме. У наш час багато родин володіють кількома автомобілями. І що, вам справді потрібні обидва? Адже не так давно мати два автомобілі вважалося примхою багатих людей. Гаразд, годі вже про них. Наступна порада вас точно розбурхає.

    8. У велосипедистів тривалість заняття сексом більша. Так крихітко! Велосипед допомагає у сексі! (Не в цьому сенсі! У ліжко його брати не потрібно!) Їзда робить вас витривалішими, гнучкішими, загалом підвищує тонус, так що можна сміливо пропонувати комусь провести ніч в одному ліжку, маючи на увазі всю ніч.

    9. У велосипедистів секс кращий. Чим сильніше ви, тим сильніше відчуття при оргазмі. Викид гормонів наприкінці (не в цьому... а, втім, і в цьому теж) статевого акту в тренованому тілі відбувається інтенсивніше, ніж у в'ялому та розгодованому.

    10. Сексуальність зберігається довше. Чоловіки у добрій фізичній формі виглядають років на п'ять молодших за своїх однолітків. Хіба не хочеться бути спокусливим красенем-спортсменом?


    11. Велосипед підтримує потенцію. Не вірте цим казкам про те, що велосипед начебто шкідливий для чоловічої сили. Вчені виявили, що у чоловіків за 50, які регулярно крутять педалі, ризик імпотенції знижується на 30%!


    12. Підвищується вміст вітаміну D. Однак недолік сонця негативно позначається на настрої, і, гірше за те, встановлено, що при нестачі вітаміну D підвищується ризик хвороб серця, раку та ушкоджень на генетичному рівні.


    13. Вічне життя. Ну, не те що б вічне, але його можна серйозно продовжити та знизити можливість захворіти на рак. «Регулярні фізичні навантаження позитивно позначалися на тривалості життя у всіх трьох групах, які ми вивчали: людей з нормальною вагою, з надмірною вагою і людей, які страждають на ожиріння», — заявив Стівен Мур, провідний дослідник масштабного проєкту з вивчення впливу фізичної активності. Так що ,навіть, якщо ви зараз не в кращій формі або маєте зайву вагу, ви можете розраховувати на довге життя, якщо просто сядете на велосипед.

    14. Користь для своєї країни. У міру зростання населення планети, зростає і навантаження на інфраструктуру кожної країни. Постійний ремонт наявних та будівництво нових доріг обходиться у мільярди доларів щороку. Якщо всі, хто має таку можливість, пересядуть з автомобіля на велосипед, не доведеться будувати нову дорогу, щоб розвантажити транспортні потоки.

    15. Можливість побачити більше у поїздках світом. Вирушаючи у відпустку, можна швидко дістатися з одного місця в інше автомобілем або літаком. Але хіба сенс поїздок не в тому, щоб побачити світ? Наприклад, автор цієї статті минулого року відвідав 25 країн, зокрема Нідерланди, Шотландію, Швейцарію, Мексику та США. Але все, що мені вдалося розглянути, це зали аеропортів та види на шляху до міських пам'яток. Мені не довелося помилуватися видами Аппалачів та Альп, гірськими та острівними краєвидами Шотландії.
    Ну і що можна розглянути, коли їдеш зі швидкістю 80–90 кілометрів на годину? Все найцікавіше миттєво зникало з поля зору. Подорож на велосипеді дозволяє все розглянути та дарує більше вражень. При цьому не обов'язково проїжджати по 150 кілометрів на день. Найкращою моєю велосипедною поїздкою була відпустка на узбережжі Іспанії. Щодня ми проїжджали не більше 30–50 кілометрів, але побачили стільки всього і побували в таких місцях, куди навряд чи дісталися б автомобілем.             Ми залізли туди, де й доріг немає. Це було чудово.

    16. Можна виглядати стильно...
… під'їжджаючи за кавою на круїзері. Адже необов'язково весь час крутити педалі з шаленою швидкістю.




    17. Кайф без шкідливих наслідків. "Ейфорія бігуна" - відоме явище, про яке зараз багато говорять. Попри назву, її можуть відчути не лише бігуни. Для цього достатньо бути більш-менш тренованим та проїхати деякий час. Один раз спробувавши, ви, напевно, захочете повторити ще раз, а потім ще й ще. Ейфорію бігуна важко описати у зрозумілих виразах тому, хто ніколи її не відчував. Але насправді ми схоже запрограмовані відчувати її на генетичному рівні.

Коли ви їдете, у певний момент мозок починає виділяти у кров різні «речовини задоволення», і ви відчуваєте, що можете звернути гори. Є деякі докази, що цей механізм працює як природне знеболювальне, що допомагає не відчувати втоми. У будь-якому випадку відчути ейфорію бігуна — це круто.

    18. Знайомі місця відкриваються по-новому. Пересівши на велосипед, ви зрозумієте, що рухатися проїжджою частиною не так вже й зручно. І тоді вам відкриється маса нових подробиць у знайомих, здавалося б, місцях, яких ви не помічали, поки їздили повз них в автомобілі. Ви виявите річку, про існування якої навіть не підозрювали, і кафе, в якому готують найкращий лате у Північній півкулі. Коли ви побачите, як багато людей не помічають всього цікавого навколо свого будинку, ви усвідомлюєте, в якому чудовому місці вам доводиться жити.


    19. Можна скинути зайву вагу. Що зазвичай роблять люди, вирішивши схуднути? Насамперед купують кросівки та смішні спортивні штани й вперед бігати. Без сумніву, це заняття дає непоганий результат, і скинути пару кілограмів цілком вдається, але з велосипедом успіхи будуть помітнішими, а це добре позначиться і на вашому душевному стані.

"Вчора я проїхав 8 кілометрів на велосипеді" звучить набагато краще, ніж "вчора я пробіг 800 метрів". Вирішувати, звичайно, вам — я свій вибір уже зробив — але все ж подумайте: що звучить краще?

    20. Їзда велосипедом не дає надмірних навантажень. Як я вже казав, біг - цілком нормальний спосіб схуднути, але він не всім підходить. Особливо якщо у вас немає досвіду значних фізичних навантажень, і зайвою вагою ви обтяжені неабияк. Їзда на велосипеді у вашому випадку – заняття менш стомливе, з меншими наслідками для суглобів та організму загалом.
Під час бігу при кожному кроці вся немаленька вага тіла дає навантаження на коліна і кісточки, і наслідки не змусять себе чекати: з'явиться не тільки біль у м'язах, але і пошкодження зв'язок і сухожиль. Під час їзди на велосипеді основна вага припадає на сідло, і м'язи виконують роботу, не перевантажуючи інші частини тіла.

    21. Телефон можна використовувати не тільки для Facebook та Instagram. Встановіть Strava, Endomondo або будь-яку іншу з багатьох програм, що дозволяють фіксувати свої досягнення та відстежувати покращення своїх результатів.



    22. Їзда на велосипеді корисніша за біг. З науковими даними не посперечаєшся. Дослідження 2014 року показало, що їзда на велосипеді корисніша, ніж біг. Для бігуна будь-якого рівня ризик отримання травм, появи болю та запалень вищий, ніж для велосипедиста за умови однакового навантаження.


    23. Їхати велосипедом можна довше, ніж бігти. Не далі (хоча і це правильно), а більш тривалий час. Автори того дослідження, яке я згадував вище, зробили висновок з отриманих результатів. Вони зазначили, що через менш жорстке навантаження на тіло їзда велосипедом менше пов'язано з ризиком травми та болю в суглобах, тому велосипедист може провести на дорозі більше часу, ніж бігун.

    24. Велосипедисту дістається свіжіше повітря. Серйозно це так. Це може спочатку здатися абсурдним, але навіть проїжджаючи однією і тією ж дорогою, велосипедист і автомобіліст дихають різним повітрям, особливо в пробці. Річ у тому, що автомобільний кондиціонер всмоктує вихлопні гази машини, що їде попереду — так вже він влаштований.
Така система хороша на вільній дорозі, але не при щільному русі. Все забруднене повітря надходить у закриту кабіну, а звідти прямо до вас у легені. Вважається, що через легені велосипедиста проходить більше повітря, оскільки він докладає більше зусиль, до того ж у нього перед обличчям не бовтається чия вихлопна труба. У будь-якому разі про це варто подумати.




    25. Можна тренуватися без особливого клопоту. Якщо ви вирішили їздити на роботу на велосипеді, це не тільки заощадить купу грошей на бензині або оплату проїзду — ці гроші не доведеться витрачати на спортивний зал. Ви вбиваєте відразу двох зайців: і їдете, і тренуєтеся. До того ж спортзал набагато легше закинути, ніж поїздки на роботу.


    26. Зниження ризику ожиріння. Дослідження показали, що навіть при регулярних фізичних вправах люди, які їздять на роботу на машині, схильні до ризику ожиріння. Для боротьби з ожирінням рекомендується тренуватися приблизно 60-90 хвилин на день. Велосипедисту не потрібно докладати для цього додаткових зусиль.

    27. За цим видом спорту також можна стежити по телевізору. Не всім подобається дивитися «Тур де Франс» — дехто просто вмирає з нудьги. Однак, коли ви самі почнете кататися, вам це видовище може здатися більш цікавим.

    28. Порятунок планети. Велосипед не тільки корисний для здоров'я того, хто ним їде — він ще й абсолютно екологічно чистий та безпечний для природи. Ось так ось! Ви можете їхати та пишатися тим, що з кожним поворотом педалі оберігаєте рідну планету. Тож уперед! 70% автомобільних поїздок можна зробити велосипедом менше ніж за 20 хвилин. У 30 % всіх викидів парникових газів пов'язані з моторним транспортом.
Цей транспорт дуже впливає на екологію, навіть якщо порівняти його з виробництвом велосипедів. Автомобілі викидають у повітря вуглецеві забруднюючі речовини, які впливають на клімат Землі. Якщо ваш транспортний засіб рухається власними зусиллями, ви скорочуєте світове використання шкідливих невідновлюваних джерел енергії.





    29. Ви можете стати фахівцем з запчастин та пишатися цим. Мабуть, знання всіх марок педалей ніяк не допоможе вам на велодоріжці, але ви можете бути впевнені в тому, що вибрали для себе найкраще. І це набагато корисніше, ніж розумітися на «розумних чайниках».

    30. Їзда під дощем. Дощ не перешкода, поки він не перетворився на потоп. Ви колись у дитинстві стрибали по калюжах? Їздити під дощем — одне з найприємніших занять велосипедом. Від промоклих ніг ви навряд чи помрете. Якщо ви їдете на роботу, діловий костюм можна покласти в сумку і переодягнутися вже на місці... Повірте, мало що зрівняється з відчуттями, які відчуваєш, пролітаючи по залитій водою велодоріжці.


    31. Можна носити безглуздий одяг. Коли ви їдете на велосипеді у моторошному обтягувальному трико, блискучому як льодяник, ніхто й слова не скаже. Спробуйте прогулятися в такому вигляді - станете посміховиськом. Ось вони, подвійні стандарти у найгіршому значенні слова.


    32. Можна навчити дітей їздити велосипедом. Ви теж пам'ятаєте той момент, коли вперше відчули, що ззаду вас ніхто не підтримує, і стали крутити педалі, намагаючись не впасти? Ви, звісно, кричали: «Не відпускай! Не відпускай!», а вам: «Я тримаю! Я тримаю!», а потім поглянули назад, а там нікого немає, і ви їдете самі, вперед, вперед! Подаруйте дітям цей момент, навчіть їх кататись.




    33. Приємне проведення часу з сім'єю. Кататися на велосипедах можна всією родиною одночасно: від малюків до прадідусів. Для наймолодших існують дитячі велопричепи, інші можуть дружно крутити педалі назустріч пригодам.


    34. Корисна звичка з дитинства протягом усього життя. Найбільший вплив на дітей має поведінка їхніх батьків. Так само як ми навчаємо дітей читання, можна вчити їх і решті. Якщо ви регулярно їздите на велосипеді, вони будуть наслідувати вас. Щось можна і забути з віком, але розучитися їздити велосипедом не вийде. Діти, привчені змалку ганяти на дитячому велосипеді, виростають більш здоровими та активними.

    35. Приємне проведення часу для двох. Велопрогулянка - відмінний варіант для романтичного побачення, яке можна повторювати щотижня, якщо тільки пристосовуватись один до одного, а не влаштовувати перегони. Якщо він(вона) не в захваті від божевільних польотів велосипедною трасою, можна просто насолоджуватися суспільством один одного. І, звичайно, що краще ваша фізична форма, то краще потім буде... коротше, подивіться ще раз пункти 8–10.


    36. Приємне проведення часу на самоті. Іноді людині треба побути на самоті. Ви ж не приклеєні один до одного, зрештою. Деколи хочеться просто провентилювати голову. А для цього можна поганяти улюбленою трасою або виїхати на дорогу і котити куди очі дивляться. Чому б і ні? Якщо відпочивати від усіх, то з користю для себе. Просто дозвольте собі це!


    37. Паркуйтесь по-королівськи. Одна з принад їзди на велосипеді полягає в тому, що припаркуватися можна практично будь-де. Офісні велостоянки розташовані, як правило, близько до входу, і вам немає жодної справи до всієї цієї штовханини у пошуках кращого містечка на парковках.
Це як доставка до дверей: зупинилися і вже на місці. І за паркування велосипеда, до речі, не треба платити. Завжди знайдуться поручні або ліхтарний стовп, щоб ненадовго залишити велосипед.

    38. Якщо вже почали їздити, то не перестанете. Найкращий час стати велосипедистом – зараз. В інтернеті повно веломагазинів, де можна підібрати велосипед на будь-який смак. За період з 2001 до 2011 року кількість велосипедистів, наприклад у Нью-Йорку, зросла на 289 %. Все більше з'являється велосипедних доріжок, і взагалі багато робиться для зручності велосипедистів. І подивімось правді в очі: нафта колись закінчиться...

    39. Не турбуйтеся, якщо трапиться на якийсь час закинути велосипед. Нема чого мучитися почуттям провини, якщо закинете. Буває, люди живуть за принципом «усе чи нічого». Мовляв, якщо ви вже купили велосипед, то неодмінно треба їздити на ньому щодня. Дурниці. Їдьте, коли вам заманеться. Невже обов'язково тягнутися кудись на велосипеді посеред зими, зливи чи темної ночі? Та й, правду кажучи, іноді просто немає настрою. Це нормально. Їзда має радувати та бути в задоволення. Коли там, де я живу, йде сніг, я їжджу автомобілем. Звісно, є такі, хто й у снігопад їздить велосипедом.

    40. Видимі результати зусиль. Настане день, коли ви, глянувши на ненависний пагорб, де збили всі ноги, зберетеся з духом і покотите в гору, наскільки вистачить сил. Залишок шляху, як завжди, пішки, ведучи велосипед. Тільки цього разу озирнутися не встигнете, як спускаєтеся з пагорба. Немає приємнішого почуття, ніж виявити, вставши на терези, що схуд.
Воно можна порівняти тільки з усвідомленням того, що ваші діти через годину гри вже втомилися, а ви ще ні. Це неймовірне почуття, навіть приємніше, ніж... ну, скажімо, ейфорія бігуна.
    Як бачите, причин купити велосипед дуже багато і їх можна знайти ще більше якщо їздити регулярно.
    Якщо Вам сподобалася стаття і ви хочете використовувати матеріали, розміщені в ній на своєму ресурсі? Напишіть нам. Копіювання без попередження автора заборонено!


Товари, які вас зацікавлять

Варто прочитати

Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані

Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

ПриймаюПолітика