Категорії

Підбір велосипеду під зріст - Як правильно?

Підбір велосипеду під зріст - Як правильно?


    Якщо ви вже визначилися з тим, який тип велосипеду підходить під ваші потреби, тоді варто переходити до наступного важливого етапу – вибору велосипеда за зростом людини. У статті ми розповімо про особливості підбору правильного розміру рами для дорослої людини. Підбір велосипеда дитині має свої нюанси, тому рекомендуємо прочитати нашу статтю Як вибрати велосипед дитині. 

    Чим загрожує їзда на велосипеді не вашого розміру? 

    Насамперед - це незручно. Тут можна сміливо провести аналогію з одягом чи взуттям – дискомфорт змусить вас припинити одягати чи взувати ту чи іншу річ через незручності чи незграбний зовнішній вигляд. Те саме і з велосипедом. Незручна посадка, внаслідок якої неправильно розподіляється вага вашого тіла щодо деталей керування велосипедом та сидінням, сприяє прояву больових відчуттів у ділянці шиї, попереку та зап'ясть рук, що може повністю відбити бажання їздити на велосипеді.

    По-друге - знижується ваша продуктивність та ККД. Рами сучасних велосипедів проектуються з урахуванням анатомічних особливостей організму у певних ростових проміжках. Довжина та висота рами підбираються таким чином, щоб забезпечити вашому тулубу та ногам оптимальне положення для раціонального використання ваших сил та можливостей. Порушення одного з параметрів призводить до неправильного положення суглобів та м'язів, у якому ви не зможете докласти максимум своїх зусиль. 

    По-третє - більше шкоди, ніж користі. Катаючись на велосипеді не свого розміру ви ризикуєте зіпсувати свою поставу і порушити роботу колінних суглобів, а то й вивести їх з ладу. Неправильне положення вашого тіла буде змушувати вас сильніше прогинатися або навпаки горбиться, що з часом призведе до фіксації в такій позиції хребта навіть поза велосипедом. Що ж до колінних суглобів, коли ноги розпрямляються не повністю, відбувається тертя в інших областях шийок колінних кісток, які не призначені для таких навантажень і рухів. Згодом через натирання можуть утворюватися запалення або з'являтися інші, більш серйозні захворювання.    Що означає розмір рами та де його шукати?

    Всі велосипеди мають позначення розміру рами, яке нанесене у вигляді наклейки або є частиною дизайну велосипеда. Найчастіше таке маркування робиться на підсидільній трубі і може використовувати різні цифрові або літерні поєднання. Цифрові позначення можуть використовувати систему вимірювання в дюймах або сантиметрах. Літерні у вигляді символів англійського алфавіту і в цьому випадку можна провести аналогію з розмірами на одязі (S, M, L, XL тощо). Кожне позначення здатне охопити певний проміжок росту людини завдяки регульованій висоті сидіння. Підсидільна труба рами приварена під певним кутом, щоб піднімаючи підсидільний штир змінювалася не тільки висота сидіння, а й віддаленість від керма.

    Чому не можна зробити один розмір рами, а параметри висоти сидіння та відстані від сидіння до керма виставляти підсидільною трубою? Для таких цілей виробникам довелося б значно збільшити товщину стінок як труб рами, так і підсидільної труби, що значно обтяжить всю конструкцію. Це також негативно позначилося б на ходових якостях велосипеда, адже знижується жорсткість рами. Ні, така практика звичайно застосовується, особливо в складних велосипедах. Саме тому вони з таким маленьким розміром мають вагу приблизно рівну повноцінному байку. Ну і як ви самі розумієте, на складному велосипеді швидко не поїдеш і великих зусиль також не докладеш. 

    Як співвіднести маркування розміру рами до вашого зросту? 

    Все досить просто - достатньо дізнатися свій точний зріст. Ви здивуєтесь, але більшість людей не може відповісти на це питання і одразу біжить шукати рулетку. Знаючи довжину свого тіла від п'ят і до маківки, а також внутрішню довжину ваших ніг - ви можете правильно підібрати велосипед з рамою потрібного вам розміру, достатньо подивитися на табличку нижче. 


    А якщо у вас залишилися додаткові питання – не соромтеся ставити їх у коментарях чи безпосередньо нам. Сподіваємось, цей матеріал був корисний для вас, поділіться ним, можливо комусь із ваших друзів також потрібна допомога ;).

Варто прочитати

Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані

Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

ПриймаюПолітика