Друзі, під час війни є певні обмеження по відправкам замовлень. Детальніше.

Категорії

Вибір велосипеду дитині за зростом

Вибір велосипеду дитині за зростом


    Дорогі батьки, бабусі та дідусі, брати, сестри та просто хороші люди, які вирішили купити велосипед дитині – вже за це вам варто поставити пам'ятник. В наш час дуже мало хто замислюється про те, щоб залучити дитину до активних видів відпочинку та дозвілля. Ми витрачаємо неймовірні суми на покупку дорогої електроніки, походи в розважальні центри, на шкідливу їжу і не завжди звертаємо увагу на обов'язкові та життєво важливі речі.

    Що ж є невід'ємною частиною будь-якого живого організму? Звісно ж рух! І чим більше його присутній у нашому житті, тим ми здоровішими, красивішими, витривалішими, розумнішими і так можна продовжувати до нескінченності. Активний спосіб життя виховує в кожному з нас лідера, адже займаючись будь-яким видом спорту, ми на підсвідомому рівні ставимо перед собою певні цілі та йдемо до їх виконання або перевиконання (пробігти 1км, проїхати 10км, підтягнутися 15разів і т.д.)    

    Купити велосипед - це означає зробити перший крок до того, щоб навчити дитину впевнено тримати рівновагу. Жоден спортивний снаряд так не тренує м'язову пам'ять і не мотивує займатися цим ще й ще. Тільки велосипед здатний зробити ці тренування не лише корисними, а ще й подарує море незабутніх емоцій та вражень. Крім утримання рівноваги, їзда на велосипеді сприяє активному зростанню м'язового каркасу не тільки в тазостегновій ділянці, а й у спині і навіть руках. Що вже говорити про ноги ... Щодня катаючись на велосипеді, ваша дитина тренує серце, готує його до важливих життєвих випробувань. 

    Як правильно підібрати велосипед дитині за зростом?

    Але не все так ідеально, як здається, особливо, якщо підбирати велосипед неправильно. Багато покупців, вдаючись до вибору першого велосипеда дитині, керуються лише віком дитини, що є в корені неправильно. Адже дітки залежно від статі або успадкованих особливостей можуть мати зріст, що кардинально відрізняється, в тому самому віці.  

    А сучасні велосипеди влаштовані таким чином, що одна конкретна модель може охопити діапазон зросту дитини лише на 20-30 см. Давайте поглянемо на цифри (див. таблиці нижче). Як видно зі статистичних даних, які збиралися і збираються цілими роками, розмах зросту дитини та її віку кардинальний. Такий, що можна сміливо промахнутися з вибором правильного діаметру коліс велосипеду та зросту дитини, вибираючи велік за віком. Чим ви явно занапастите всі спроби долучити дитину до велосипеду, та ще й гроші витратите дарма.


    Зі зростом ми розібралися, як тепер застосувати ці знання до вибору велосипеду для діток? Сучасні велосипеди підбираються під певний діапазон зросту дитини, залежно від діаметру коліс. Детальніше можна розглянути на зображенні нижче.


    Виходячи із ростових особливостей дитини, переходимо до вибору самого велосипеду. Давайте трохи розберемося в їх типах і визначимо який краще:

    12'' колеса - такі велосипеди підходять діткам зі зростом від 85см до 105см. Вони обов'язково обладнані додатковими колесами, захистом усіх гострих та виступаючих деталей. Підходять такі велосипеди діткам від 1,5 року до 4-х років і є першим повноцінним велосипедом. Останнім часом з'явилися так звані біговели з таким самим діаметром коліс. Їхньою перевагою є те, що дитині легше навчиться тримати рівновагу, адже їй не потрібно думати ще й про обертання педалей. У велобігів геть-чисто відсутні педалі й трансмісія, що дало можливість значно полегшити всю конструкцію.

    16'' колеса - велосипеди цього типу підходять діткам зі зростом в діапазоні 95-115см. Вони все ще обладнані тренувальними колесами та мають усі необхідні засоби захисту від травматизму. На даному стандарті дітки катаються у віці від 3-х і до 5-ти років, коли вони досить тямущі щоб крутити педалі і тримати рівновагу. Після декількох тижнів катання можна потихеньку прибирати додаткові колеса та давати дитині можливість їздити без підстрахування.

    18" колеса - цей стандарт з'явився як панацея для батьків, які затягли із залученням дитини до велотранспорту. І навіть якщо дитина за всіма параметрами підходить для їзди на 20" велосипеді, деякі батьки бажають купити велосипед з тренувальними колесами, щоб не витрачати час на самостійне навчання. Розкид зросту цих велосипедів дорівнює 100-120см.

    20" колеса - вважається що дитина, яка досягла зросту в 110-130см і віку 5-8 років може швидко схопити навички утримання рівноваги і педалювання. Тому на таких велосипедах вже не встановлюють тренувальні колеса. Завдяки тямущості діток у цьому віці, деякі моделі можуть бути обладнані трансмісією зі швидкостями.

    24" діаметр - вважається підлітковим типом і підходить для дітей зростом 130-150см. Найчастіше такі моделі є зменшеною копією дорослих велосипедів, мають повноцінну багатошвидкісну трансмісію і навіть амортизаційну вилку.

    При купівлі велосипеду, варто бути обережним. Слід враховувати сезонні показники. Простіше кажучи, якщо ви наважилися купити велосипед дитині в кінці сезону, будьте пильні - адже за осінньо-зимовий період дитина набере пару, а то й більше сантиметрів, і на купленому, здавалося б правильно підібраному велосипеді, йому вже буде не комфортно. Думайте на перед, але не перестарайтеся ;).


    Чим загрожує неправильно підібраний діаметр коліс велосипеду для дитини?

    Якщо ви подумали, що всі дитячі велосипеди відрізняються тільки діаметром коліс, то сміємо вас розчарувати. Залежно від розміру коліс, змінюється довжина та висота рами, ширина керма та сидіння. Також велосипед може бути з приставними коліщатками або без, що важливо для маленьких діток, які не вміють їздити.

    При виборі дитячого велосипеда з колесами більше, ніж потрібно:

  • дитина весь час тягтиметься до педалей, внаслідок чого натиратиметься п'ята точка і час катання зменшиться в рази;р
  • як правило велосипеди побільше - важче, відповідно їх важче переносити та розганяти;
  • у дитини весь час будуть напружені руки, адже їй доведеться тягнутися до керма, яке встановлено далі, ніж потрібно.

    При виборі велосипеда для дітей з колесами менше, ніж потрібно:

  • малюкові буде незручно крутити педалі та кермо, він може торкатися колінами ручок керма.
  • вага дитини буде розподілятися на площу сидіння, значно менше ніж їй потрібно, відповідно це загрожує неприємними відчуттями - набиванням та натиранням п'ятої точки.
  • ніжки дитини будуть розгинатися не в повну міру і вона не зможе повноцінно розганятися, їхати та насолоджуватися поїздкою.

    Вам сподобалася стаття і ви хочете використовувати матеріали, розміщені в ній на своєму ресурсі? Напишіть нам. Копіювання без узгодження автором заборонено! 

Товари, які вас зацікавлять

Варто прочитати

Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані

Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

ПриймаюПолітика