Категорії

Догляд за велосипедом - основні етапи

Догляд за велосипедом - основні етапи


        Любиш з гірки кататися, люби й за велосипедом доглядати. Саме так можна перефразувати відому приказку “Любиш кататися, люби і саночки возити” і застосувати її до велосипеда. Адже володіння двоколісним транспортним засобом пов'язане не лише з насолодою їздою на ньому, а ще й із доглядом улюбленця. Купівля велосипеда так чи інакше пов'язана із постійним контролем стану вашого улюбленця. У цій статті ми розкриємо всі основні нюанси з обслуговування та догляду, які ви можете застосувати до дитячого велосипеда, шосейного, гірського та міського.


Мийка - чиста рама та компоненти дозволять захистити ваш байк від корозії та неправильної роботи;
Мастило - всі елементи, що обертаються і труться, повинні бути змащені;
Налаштування – постійний моніторинг та регулювання основних вузлів здатні продовжити службу вела;
Ремонт - своєчасна заміна деталей, що зносилися, вбереже інші вузли від передчасного виходу з ладу;
Зберігання - те, де і як зберігатися ваш велосипед також впливає на його технічний стан.


    Розберімо кожен етап догляду велосипедом окремо.

Мийка. На чистому велосипеді не тільки приємно їздити, бруд може збивати роботу системи перемикання та викликати корозію на трубах рами та інших елементах. Для того, щоб помити велосипед, використовуйте спеціальні мийні засоби без реагентів, які можуть вимити мастило та пошкодити гумові ущільнювачі у втулках коліс та інших підшипників. Для миття велосипеда буде достатньо м'якої щітки та струменя води з невеликим тиском. Намагайтеся уникати миття з високим тиском, адже це може закінчитися незапланованим походом до майстерні ;).

Мастило. Велосипед, як і будь-який механічний транспортний засіб, вимагає наявності мастила у вузлах тертя та обертання. Найчастіше потрібно змащувати ланцюг, адже саме він є незахищеним механізмом і піддається попаданню пилу, бруду, води та інших неприємностей на свою поверхню. Брудний і не змащений ланцюг не тільки знижує ваш ККД, а й значно ускладнює зміну швидкостей. Робіть мийку + змащення ланцюга не рідше ніж кожні 80-100км, або після їзди в екстремальних умовах.

Налаштування. Основні вузли, такі як трансмісія та гальма, керуються за допомогою плетених сталевих тросів, які з часом розтягуються та відповідно вимагають регулювання. Другий важливий аспект – тиск повітря у покришках. Перевіряйте його не рідше ніж раз на тиждень, адже повітря йде через мікропори у структурі гуми (особливо актуально при перепадах температур та довгому простої). Якщо налаштування та огляд проводити перед кожною поїздкою, це допоможе позбавитися від зламання та передчасного зносу деталей.

Ремонт. Як би не хотілося про це говорити, але деякі деталі вашого велосипеда схильні до зносу в процесі експлуатації. Зокрема, це ланцюг та зірочки, а також покришки та гальмівні колодки. Якщо їх міняти вчасно, то можна уникнути випадку, коли перед найцікавішою поїздкою у вас щось зламається або перестане функціонувати. Контролюйте стан ланцюга на розтяг (її потрібно міняти кожні 700-1000км), а також зірки касети (заміна кожні 2-3 заміни ланцюга), тоді ваша трансмісія прослужить у рази довше. Гальмівні колодки перевіряйте кожні 500 км, але якщо траплялося їздити в екстремальних умовах, обов'язково перевірте частіше.

Зберігання. Важливим процесом догляду за велосипедом є його зберігання (мається на увазі тривале). То в яких умовах вологості та температурних показників ви зберігаєте свій байк у майбутньому позначиться на його технічному стані. Перед постановкою на тривале зберігання обов'язково помийте та змастіть велосипед, навіть якщо їздили зовсім мало. Зменште тиск у покришках до 1-1,5 атмосфери і якщо велосипед простоюватиме пару місяців - обов'язково контролюйте цей показник. Для зберігання велосипеда використовуються спеціальні стійки та кріплення, які не завдають шкоди лакофарбовому покриттю та здатні помістити ваш байк у зручне місце.

Дані рекомендації узагальнені, звичайно для кожного типу велосипеда існує свій підхід, наприклад догляд за гірським велосипедом вимагає постійного контролю стану підвіски - передня вилка, амортизатор і т.д. Іншими словами - чим складніший механізм, тим більше йому потрібна увага з боку власника.

Догляд за велосипедом взимку також потребує особливого підходу, не нехтуйте цими елементарними заходами та ваш велосипед завжди буде в строю!

Товари, які вас зацікавлять

Варто прочитати

Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані

Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

ПриймаюПолітика