Категорії

Безпека на дорозі. Використовуємо велосвітло правильно.

Безпека на дорозі. Використовуємо велосвітло правильно.


    Чи замислювалися ви колись про те, як можна убезпечити себе на дорозі? Для цього є кілька способів, наприклад, використання яскравого одягу, світловідбиваючих елементів на рамі та аксесуарах. Але всі ці деталі є пасивними і вони працюють лише у тому випадку, коли на них потрапляє прямий потік світла. Але що робити коли в місті в темний час доби всі автомобілі їдуть з увімкненим ближнім світлом фар, яке не здатне світити так високо, як знаходиться ваш жилет або рюкзак зі світловідбиваючими елементами? У такому разі на допомогу приходить велосипедне світло – передні та задні мигалки, а також потужні фари.


    Давайте уявимо себе на місці водія автомобіля та поглянемо на ситуацію його очима. Багатьом велосипедистам, особливо не знайомим з керуванням автомобілем, здається, що водій весь час дивиться перед собою, тому вони в повній безпеці. Але насправді це не так. Увага водія не завжди зосереджена виключно на спостереженні за станом дорожнього руху перед ним. В автомобілі існує щонайменше чотири зони, на які може переключити свою увагу водій.

  1. Дзеркала бічного огляду - в них заглядають для того, щоб переконатися, що при зміні напрямку руху (обгін, поворот, зміна смуги руху, зупинка та початок руху), транспортний засіб не створить перешкод іншим учасникам;
  2. Дзеркало заднього виду посередині - в нього дуже часто заглядають, щоб оцінити ситуацію позаду свого авто;
  3. Панель приладів з показниками швидкості та стану авто - на неї часто поглядають, щоб перевірити поточну швидкість автомобіля та інші показники;
  4. В сучасних автомобілях також відволікає мультимедійна система (перемикання музики, використання навігації).
    Водія також можуть відволікати пасажири його авто, гарна дівчина або хлопець, що йдуть уздовж дороги, що говорити про телефон, який сучасні люди практично не випускають з рук. Навіть якщо водій використовує для розмови бездротову гарнітуру, частина уваги відволікається на суть розмови.

    Правила користування освітлювальними приладами на велосипедах.

  • Перед кожною поїздкою перевіряйте працездатність переднього та заднього ліхтаря чи мигалки. А краще це зробити наприкінці дня, щоб мати можливість зарядити акумулятор або замінити розряджені елементи живлення на нові;
  • Ретельно слідкуйте за тим, як встановлений освітлювальний прилад та куди він світить. Особливо цей пункт стосується задньої мигалки, адже багато хто встановлює її в такому положенні, що заднє колесо, крило або вантаж на багажнику просто закривають її. Це робить велосипедиста особливо схильним до небезпеки, адже елемент безпеки, який позначає його на дорозі для інших учасників руху, просто марний і непомітний;
  • Ставтеся з повагою до інших учасників дорожнього руху та правильно використовуйте доступні у ваших ліхтарях режими роботи. Не варто використовувати блимання або строб в умовах повної темряви. Ці режими призначені для використання вдень і у сутінках. У темний час буде правильнішим постійне світло, яке не дратує зір і не дезінформує водіїв.
  • Слідкуйте за напрямком променя передньої фари, він не повинен світити надто високо, адже в такому разі засліплюватиме зустрічні транспортні засоби. Пам'ятайте, у автомобіля для цього є ближнє і дальнє світло фар, ви можете просто опустити ліхтар, щоб він освітлював необхідну для вашої швидкості ділянку дороги.
  • Пам'ятайте, попереду потрібно використовувати ліхтар чи мигалку білого кольору, а позаду червоного. Дуже бажано встановити світловідбиваючі елементи (в народі катафоти для велосипеду). У разі втрати працездатності освітлювальних приладів ви будете частково захищені пасивними засобами.
    Як велосипедні ліхтарі можуть уберегти вас на дорозі вдень?
    В даному випадку буде також актуальним порівняння велосипеду з автомобілем. У ситуації, коли водій відволікся на щось, його увагу можуть привернути яскраві вогні поворотників або стоп сигнал автомобіля, що йде попереду. Та й в принципі, звикаючи бачити на дорозі переважно автомобілі, увага водія може просто проігнорувати таку невелику перешкоду як велосипедист. В даному випадку саме велосипедне світло може врятувати вас, адже яскрава передня або задня мигалка привернуть увагу інших учасників дорожнього руху і вам не потрібно буде прикидатися трамваєм або тролейбусом, щоб вас помітили.

    Дуже сподіваємося, що ці поради стануть у нагоді вам і дозволять насолоджуватися їздою на велосипеді. Поділіться ними з друзями та знайомими ;)

Товари, які вас зацікавлять

Коментарі

Написати коментар

Рекомендовані

Цей веб-сайт використовує файли cookie для надання послуг на найвищому рівні. Підтверджуючи, ви погоджуєтеся на їх використання.

ПриймаюПолітика